Tudás-boost 3 órában – MI-rajongóknak kötelező!
A mesterséges intelligencia (MI) már nem a jövő zenéje, hanem a jelen, és alapjaiban formálja át életünket, az oktatást, közigazgatást és az üzleti világot. Szeretné ezt a különleges világot jobban megismerni és megérteni? Szeretné eloszlatni az MI-vel kapcsolatos félelmeit, ellenérzéseit?
Az ingyenes, háromórás mesterséges intelligencia online képzése segítséget nyújt abban, hogy Ön is jobban megismerje a mesterséges intelligencia alapjait, valamint felfedezze az MI-ben rejlő lehetőségeket.
Bővebb információ a tananyagról: https://mijovunk.hu/
A képzés ingyenes, és a jelentkezők azt is eldönthetik, hogy csak betekintést szeretnének a tananyagba, vagy annak elvégzését igazoló felnőttképzési mikro-tanúsítványt is szeretnének kapni.
Csatlakozzon most a képzéshez, hiszen – ne feledje! –, az MI nem a gépek fenyegetése, hanem egy új eszköz a mindennapi élet, a munka és tanulás támogatására.
A képzési anyag a https://mijovunk.hu/ hivatkozáson elérhető.
És a fentiek mellett ne hagyd ki a következő MiLab Meetupot!
Izgalmas előadások, élő demók és inspiráló innovációs történetek várnak mindenkit, aki érdeklődik a mesterséges intelligencia és a kutatás-fejlesztés iránt. Csatlakozz hozzánk, és legyél részese a hazai MI közösség pezsgő szakmai életének!
Infolab Szakmai Nap 2024 – Középpontban a kutatási eredmények és gyakorlati hasznosulásuk
A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat biztosított helyszínt a 2024. október 8-án megrendezett Infokommunikációs és Információtechnológiai Nemzeti Laboratórium Szakmai Napjának, ahol a főszerep ezúttal is a tudományé és a kutatásé volt. Az esemény fókuszában azonban az innovatív technológiák szemléltetésén túl kiemelt szerepet kapott azok gyakorlati hasznosítása is.
A rendezvény olyan fontos témakörök bemutatásával vette kezdetét, mint az anomália detekció gyakorlati alkalmazása, az állampolgári szolgáltatások fejlesztését célzó e-közigazgatási megoldások, valamint a digitális pénzügyi szektorban rejlő új lehetőségek, valamint a digitális/virtuális állampapírok biztonsága és szerepe a gazdasági stabilitás biztosításában.
A Szakmai Nap második szekciója a hulladékgazdálkodás területén tesztelés alatt lévő, az Infolab hasznosítható innovatív technológiájának ismertetésével folytatódott, majd a résztvevők egy érdekfeszítő bemutatót láthattak a mesterséges intelligencia és a digitális képalkotás témakörében, amely az MI rendvédelmi oktatásban való jövőbeni hasznosulását ismertette. A gyakorlati bemutatót követően a kibervédelmi kutatásban résztvevők beszámoltak a legfrissebb kibervédelmi fejlesztésekről és azok gyakorlati alkalmazásairól, továbbá az érdeklődők betekinthettek MIA annotátor-entitáskinyerő szolgáltatás gyakorlati alkalmazásába, amelynek célja a rendőrség munkavégzésének támogatása.
Az Infolab Szakmai Nap sikere ismét bebizonyította, hogy a kutatások és azok gyakorlati hasznosulása elengedhetetlen a modern technológiai fejlődés és a társadalmi innováció szempontjából.